Bakım

Asbak Asansör olarak, asansörlerinizin hem emniyet hem de uzun süre kullanımı açısından periyodik bakım anlaşmasıyla sürekli hizmet veriyoruz.

Asansörler kullanım esnasında çeşitli etkenlere maruz kalmaktadırlar. Asansörleriniz, kullanım hataları, malzeme aşınması gibi olağan sebeplerden arıza yapabileceği gibi yetersiz bakımdan kaynaklanabilen arızalar nedeniyle de hizmet veremez duruma gelir ve buna bağlı olarak büyük çapta tadilatlar, büyük masraflar gerektirebilir. Mevcut asansör yönetmeliğinde de belirtildiği gibi asansörlerde sürekli periyodik bakım yapılması zorunludur.

Bakım hizmetini yüklenen firmanın “TSE hizmet yeterlilik belgesi ve sanayi ticaret bakanlığı satış sonrası hizmet yeterlilik” belgesi alması gerekmektedir. Asbak Asansör; bakım hizmetini, tesisin özelliklerine göre belirlenen periyotlarda uzman kadrosuyla yürütmektedir.

Asansörler dikey olarak hareket ettikleri için doğal olarak mekanizma bu şekilde çalışır. Asansör bakımı hem can hem de mal güvenliği açısından bir zorunluluktur. Asansör bakımı yapmamanın yöntemleri vardır. Asbak Asansör olarak Çanakkale ve çevresinde uzman kadromuzla en iyi ve en yaygın olan aylık bakımı sorunsuz olarak sunmaktayız. Bina içlerinde garanti süreniz dolduktan sonra asansör hangi marka olursa olsun tüm firmalardan teklif alınabilir. Asansör için uzman ekibimizce önce tespit yapılır. Bu genelde gözlemle olur. Daha sonra mekanizma kontrol edilir ve gerekli uygulamalar yapılarak aksayan parçalarda değişim yapılır. Bu rutin bakım yapılmaması durumunda ise arızalar gün yüzüne çıkar ki bu da kazalara ve can kaybına yol açabilir.